Číre fólie

Čo sú číre fólie:

Číre fólie sa stali hitom v prekrývaní bočných strán altánkov, pergol a letných terás.dsc_0141_upr

  • Číre fólie sú priehľadné PVC plachty na oplášťovanie, prekrývanie altánkov, terás, balkónov a iné…
  • chránia Vás a vaše zariadenie pred nepriaznivým počasím, dotieravým hmyzom a umožnia jeho vykurovanie,
  • číre fólie sú UV stabilné, nadštandardnej kvality z momentálne najkvalitnejšej japonskej PVC plachty značky Achilles,
  • vyrábame ich v rôznych prevedeniach, uchyteniach a rozmeroch priamo na mieru

Možnosti uchytenia:

Uchytenie čírej fólie je v niekoľkých variantách, podľa konkrétnych možností a požiadaviek zákazníka.dsc02241

  1. Uchytenie na čierne plastové ,,gombíky“ s upínacou gumou- vrch plachty sa uchytí na pevno skrutkami a podložkami do dreva či kovu, kde sa uchytia aj remienky. Po bokoch okna sa na altánok skrutkami uchytia plastové gombíky, guma sa prepletie cez už dopredu nalisované krúžky a tá sa napne pomocou gombíkov. V dolnej časti okna je tunel, do ktorého sa vkladá pozinkovaná oceľová rúra, ktorá drží tvar, je závažím a umožňuje jednoduché rolovanie plachty nahor kde sa zopne remienkami. Takže ak je teplo jednoducho si to môžete zrolovať . Tento systém je asi najvhodnejší na uchytenie PVC plachiet, pretože plachty sú trvale napnuté a súčasne môžu pracovať (rozťažnosť v zime, lete). Toto prevedenie odporúčame hlavne pri väčších rozmeroch. Životnosť plachty predlžuje jej riadne upevnenie, ktoré uchytenie gombíkmi a gumou zaručuje.
  2. Uchytenie na turnikety (otočné uzávery)- je upevnenie vrchnej a spodnej časti plachty rovnaké ako pri gombíkoch akurát na bokoch plachiet sú namiesto krúžkov nalisované oválne krúžky a na altánku skrutkami uchytený turniket, ktorý plachtu pomocou oválnych krúžkov zaistí. Tento druh uchytenia sa používa skôr pre menšie rozmery priehľadných plachiet.
  3. Uchytenie na rolovací systém- je to uchytenie čírej plachty na vrchu rolovacím bubnom a spodok plachty rúrou do kovaní. Rolovacích systémov je opäť viac druhov- s manuálnou prevodovkou, ktoré rolujete kľukou, pružinou v navíjacom bubne ako klasickú roletu alebo elektrické kde sa motor vloží do navíjacieho bubna a roluje sa to jednoducho prepnutím vypínača.
V ponuke máme aj Lexan na mieru a komponenty na montáž Lexanových tabúľ.